kampanie remarketingowe
google ads

Reklama Google Ads

Czym jest remarketing?

Kampania remarketingowa w Google Ads to forma reklamy internetowej, która umożliwia wyświetlanie kierowanych reklam użytkownikom, którzy już weszli w interakcję z naszą stroną internetową. Mogą to być zwykli odwiedzający lub wyselekcjonowani użytkownicy, którzy np. próbowali dokonać zakupu, ale zrezygnowali przed finalizacją transakcji (tzw. porzucone koszyki).

Wybrani przez nas użytkownicy zobaczą odpowiednie reklamy podczas przeglądania stron internetowych, oglądania filmów na YouTube lub czytania stron z informacjami.

Remarketing, znany również jako retargeting, może znacząco zwiększyć współczynnik konwersji. Dzieje się tak dlatego, że osoby odwiedzające stronę w przeszłości, które są już zaznajomione z Twoją marką, z dużo większym prawdopodobieństwem zostaną klientami lub wykonają inne wartościowe działania na Twojej stronie.

Jak działa remarketing?

Użytkownik trafia na Twoją stronę internetową. Nie ma tu znaczenia czy znalazł się na niej z wyszukiwania organicznego, czy pod wpływem reklam.

Zainstalowane tagi śledzące zbierają informacje o jego wizycie. Użytkownik nie wykonuje jednak żadnego kluczowego działania (np. zakup, wypełnienie formularze, pobranie pliku) i opuszcza stronę.

Na skutek kampanii remarketingowej użytkownik widzi naszą reklamę w różnych miejsach w sieci. Dzięki temu wróci na Twoją stronę i z większym prawdopodobieństwem zdecyduje się podjąć wartościowe dla Ciebie działanie.

Chcesz wiedzieć więcej?
Zadzwoń lub napisz!

envelopephone-handset